"FETÖ´nün sözcülüğü Kılıçdaroğlu´na kalmış"

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, "Bu ülke 15 Temmuz´da, 249 şehidini vermiş, darbe girişimini atlatmış. FETÖ´nün sözcülüğü de Kılıçdaroğlu´na kalmış" dedi.
AK Parti Genel Sekreteri Abdülh

19-06-2017


AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, "Bu ülke 15 Temmuz´da, 249 şehidini vermiş, darbe girişimini atlatmış. FETÖ´nün sözcülüğü de Kılıçdaroğlu´na kalmış" dedi.
AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun yürüyüşünün hatırlatılması üzerine Gül, "15 Temmuz şehitlerinin ruhunu incitecek şekilde adeta müstehzi şekilde yürüyüşün, hiçbir demokrasi açısından önemi yok. Gerçekten "adalet" diye yürüyüşe çıkıyor ama Türkiye 15 Temmuz´da Kılıçdaroğlu´nun nerede olduğunu bir yıl geçti hala öğrenemedi. Rivayetlere göre boş otel arıyordu ve rivayetlere göre arkadaşının evinde saklanıyordu ama o gün sokakta milletimiz vardı, ölümüne milleti demokrasi için çağıran Cumhurbaşkanımız vardı. Dolayısıyla adaletten, demokrasiden bahsedecek en son kişidir" şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu´nun "Her Firavun´un bir Musa´sı vardır" açıklamasının sorulması üzerine Gül, "FETÖ de benzer dili kullanıyor. Aslında şu anda CHP, Kılıçdaroğlu ve bazı sözcüleri FETÖ´nün cezaevinde olan ve yurt dışına kaçmış ele başları adına sözcülük yapmakta. Bu ülke 15 Temmuz´da, 249 şehidini vermiş, darbe girişimini atlatmış. FETÖ´nün sözcülüğü de Kılıçdaroğlu´na kalmış. FETÖ sözcülüğü adına Cumhurbaşkanımıza, Türkiye´ye, bu anlamda Türkiye´nin demokrasisine yapılan tersine bir yürüyüştür. Yürüyüş, 15 Temmuz´da olacaktı" ifadelerini kullandı.
(Enise Vural / İHA)

Etiketler : #FETÖ´nün   #sözcülüğü   #Kılıçdaroğlu´na   #kalmış   #   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Gazetelerimiz