Adıyaman 5.1 Depremle Sarsıldı!

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5.1 sarsıntı ile deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır illeri sarsıntının etkisini yaşayan iller arasında olduğu belirlendi. Deprem sonra ev ve iş yerlerinde meydana gelen çatlaklar sonrası depremin bilançosu 39 yaralı olduğu açıklandı.

24-04-2018


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesi son dakika olarak yayınladığı haberde merkez üstü Samsat olduğu belirlenen ilçede depremin sarsıntı şiddeti 5.1 olduğu açıklandı.

Sarsıntı yerin altında 7 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. Saat 03:35 sularında meydana gelen depremde 39 vatandaşın çeşitli yerlerinden yaralandığı açıklandı. Olayın ardından 1,4 ve 2,7 artçı depremlerinde hissedildiği gelen bilgiler arasında sarsıntıda panik ile yaralanan vatandaşlara 112 Acil müdahale ettiği bölge içerisinde gün aydınlandıktan sonra hasar tespitinin yapıldığı öğrenildi.

YARALI SAYISI 39 KİŞİ 

Kaymakam Sedat Sezik telaffuz etti ve ilk bilgilere göre 13 kişinin hafif yaralandığını açıkladı. Saatler sonra Vali Nurullah Naci açıklama yaparak hastaneye kaldırılan panik yapan düşen kolunu çarpanların olduğu hiçbir hayati tehlikelerinin olmadığını söyledi.

Depremin ardından ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce, psikososyal destek verilmeye başlandığını duyurdu. 

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN MESAJ

Başbakan Binali YILDIRIM İspanya yolculuğu öncesi esonbağa havalimanında basın toplantısı düzenledi. Samsat'taki deprem hakkında şu sözleri söyledi. Dün gece Adıyaman Samsat'ta meydana gelen depremden dolayı bölge halkına, vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Güzel olanı, can kaybımız yok. Bazı binalarda hasar var ve bunlarla ilgili Başbakanlık gerekli çalışmaları başlattı. Hasar tespitleri, yapılması gereken yardımlar neyse bunlar konusunda hemen harekete geçilmiştir." ifadelerini kullandı.


Etiketler : #adıyaman   #samsat   #deprem   #5.1 deprem   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz