Ağrı’da “Gençlerden Geleceğe Mektup 2023” yarışmasının tanıtımı yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Cumhuriyetin 100. Yılını konu alan mektupların yazılabileceği yarışma ‘Gençlerden Geleceğe Mektup 2023’ sloganıyla düzenlenecek.

09-02-2018


Ağrı Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri il merkezinde ki tüm okulları gezip, öğrencilere yarışma hakkında detaylı bilgi verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı tüm gençlik merkezleri tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmada, gençlerden 2023 yılına dair görüş, temenni ve hedeflerini anlatmaları istendi. Gençlik Liderleri detaylı bilgi için gençlerin gençlik merkezlerine başvurmalarını istedi. Yarışma başvuruları (mektup yazma işlemleri) 1 Ocak- 31 Mart tarihleri arasında yapılacak. 10 Nisan tarihinde il sonuçları açıklanarak her kategorideki en iyi ilk üç mektup bu tarihe kadar il müdürlükleri tarafından genel müdürlüğe gönderilecek. 30 Nisan tarihinde genel müdürlük Türkiye derecesi sonuçlarını açıklayacaktır.
Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışmasına başvurular sadece elektronik ortam üzerinden yapılacak. Bu imkâna sahip olmayan kişiler ise yazdıkları mektupları gençlik merkezine teslim edecek veya gençlik merkezinde mektup yazacak ve mektuplar gençlik merkezi görevlileri tarafından sisteme yüklenecektir. Mektupların elden teslim alındığı durumlarda ise gençlik merkezi görevlileri, mektuba ait her türlü hakkın Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiği anlamına gelen Muvafakatnameyi ıslak imza ile mektup sahiplerine (18 ve üzeri yaşta ise) veya velilerine (18 yaşından küçükse) imzalatacak


Etiketler : #Ağrı’da   #Gençlerden   #Geleceğe   #Mektup   #2023   #yarışmasının   #tanıtımı   #yapıldı   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Gazetelerimiz