Ağrı’da okullarda süt dağıtımı tekrar başladı

Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Okul Sütü Programı kapsamında Mehmet Şerafettin Yatkaya İlkokulu’nda süt dağıtım programı düzenledi.

09-02-2018


Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen Okul Öncesi ve Temel Eğitim Birinci Kademe Okullara Süt Dağıtım programı kapsamında anaokulu, uygulama sınıfı ve temel eğitim birinci kademe (ilkokul) öğrencilerine Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen süt tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla 2017-2018 öğretim yılının ikinci yarısının başlamasıyla okul sütü dağıtılmasına ilişkin Okul Sütü Programı doğrultusunda, okul çağındaki çocukların süt tüketimini arttırmak, öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini sağlamak, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla okul sütü dağıtımına başlandı.

Bu kapsamda Mehmet Şerafettin Yaltkaya İlkokulunda İl Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personeli tarafından anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine okul sütü programı düzenlendi. Düzenlenen program ile ilgili açıklamada bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin,  “Sütün faydalarını saymakla bitiremeyiz. Süt beslenmede önemli yer tutan bir gıda çeşididir. Özellikle kalsiyum içermesi sebebi ile de kemik sağlığı, diş sağlığı bakımından son derece faydalıdır. Maksadımız özellikle okul çağlarında süt tüketimini benimsetmek ve bunu da bir alışkanlığa dönüştürmektir” dedi.

Yapılan programda öğrencilere okul sütü ve sütün önemi ile ilgili videolar izlettirildi, öğrencilere okul sütü ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Abdullah SÖYLEMEZ


Etiketler : #Ağrı’da   #okullarda   #süt   #dağıtımı   #tekrar   #başladı   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Gazetelerimiz