Ağrı’da Teröristlerle Sıcak Çatışma

Ağrı'da düzenlenen PKK operasyonu sırasında bir terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi. Operayon sırasında ele geçirilen malzemelere ise güvenlik güçleri tarafından el konuldu.

13-04-2018


11 Nisan Salı günü Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen operasyonda Türkiye-İran doğalgaz boru hattı üzerine sabotaj hazırlığı içerisinde olan terörist öldürülmüştü. Sıcak operasyon neticesinde teröristlerle çıkan çatışmada ele geçirilen silahlar ve mühimmat olan M-16 piyade tüfeği, 2 el bombası, gece görüş kamerası, telsiz ve fişekler aynı bölgede başka teröristlerinde olabileceğini akıllara getirdik. Olası ihtimallere karşın güvenlik güçlerinin de teyakkuzda olduğu Ağrı’da çatışma sonrasında kaçan teröristlerinde aranmasına devam ediliyor.  

TERÖRİSTLERLE ÇATIŞMA

Operasyon Ağrı İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlendi. Operasyonun adına ise Şehit Uzman Jandarma Çavuş Göksel Koç 2018-16 ismi verildi. Doğubayazıt’ın Unyazı köyünde düzenlenmiş olan çatışma sonrasında ise operasyonlar halen devam ediyor

KAÇAN TERÖRİSTLER

Operasyon sırasında bir terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi ele geçirilen malzemelere ise güvenlik güçleri tarafından el konuldu. Şu an bölgede yoğun bir şekilde arama çalışmaları devam ediyor. Ve riskli olan bölgelere doğru bu operasyonlarında kaydırılacağı belirlendi.  


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz