Apple Hisselerinde Büyük Kayıp Yaşıyor

Dünya'nın teknoloji devi Apple hisselerinde 2 gün içinde büyük düşüş yaşanıyor. Apple hisseleri 177,84 dolardan kapanırken düşüşün devam etmesi halinde büyük değer kaybedeceği belirtiliyor.

21-04-2018


Geçtiğimiz hafta perşembe günü yüzde 2.8 dün ise yüzde 4.1 değer kaybederken son iki günde 6.9 piyasa değeri 928,7 milyar dolardan 865,4 milyara düştü.

Son iki gün içinde büyük değer kaybeden Apple 63,3 milyar dolar kayıbın uzmanlar tarafından büyük bir kayıp olduğunu belirtti. Apple çip üreten Taiwan Semiconductor Manufacturing yaptığı açıklamada şirketin mobil sektör getirisinin zayıf olduğunu bunun sebebinde büyük rol oynadığını söyledi.

Zayıp çip talebi ile Apple en son akıllı telefon modeli olan İphone X satışlarının beklenildiğinden düşük seviyede seyretmesi sebebi ile piyasalarda beklentilen altında kalmasının hisselerin düşüşünde önemli rol oynadığını açıkladı.

Apple 2018 ilk çeyrek verilerini 1 Mayıs 2018 tarihinde açıklayacak. Açıklanacak olan verilerde İphone modellerinin ayrı şekilde satış verileri verilecek.


Etiketler : #apple hisseleri   #iphone x   #hisse kayıp   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz