Beşiktaş Masadan Kaybeden Olmamak İçin Tekrar Maçına Çıkmama Kararı Aldı

Olaylı Fenerbahçe Beşiktaş maçı sonrası TFF'nin maçı tekrar kararı sonrası gündeme son dakika olarak düşmesinin ardından Beşiktaş tarafından önemli açıklama geldi.

26-04-2018


Olaylı Fenerbahçe Beşiktaş maçı sonrası TFF'nin maçı tekrar kararı sonrası gündeme son dakika olarak düşmesinin ardından Beşiktaş tarafından önemli açıklama geldi.

Fenerbahçe'yle oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçına çıkmama kararı aldığını açıklayan Beşiktaş için futbolun uzmanları şayet Beşiktaş Perşembe günü tekrar maçına çıkmazsa hükmen yenik ve gelecek sene katılamama durumuna düşecektir dediler.

Beşiktaş bugün olağanüstü toplantı yaptı. Toplantı sonrası alınan kararı açıkladı. Karar maça çıkılmayacağı yönünde oldu. 

Beşiktaş sözcüsünün yaptığı açıklama şu şekilde oldu. "Camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısı'nda görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantısında, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına, sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz. Bu kararımızın büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur." denildi.Beşiktaş Kulübü olarak futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapıldığının vurgulandığı açıklamada, şu görüşlere yer verildi.

"Her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi fair play ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır. 115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için, 3 Mayıs Perşembe günü sahada olmayacağız.

Siyah-beyazlı taraftarların da sağduyulu davranması istenerek, "Beşiktaş ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz, her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaş'ımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz