Çalışmayan Kredi Kullanabilirmi?

Banka kredisi kullanmak için gereken şartlar arasında şüphesiz çalışmak zorunda olunduğu bilinmekte gelir belgesi ve sigorta şartı aranan kredi kullanımında kişi çalışmıyorsa kredi kullabilirmi? sorusuna işte yanıt...

21-04-2018


Bankalardan kredi kullanabilmek için aranan en birinci şartlar arasında sigortalı çalışmak ve gelir belgesi sunmanın ilk başlarda geldiği bilinmekte. Kredi başvurusu sırasında incelem sürecinde. Başvuruyu yapan kişi ve kişilerin gelir belgesi sunma şartının krediyi ödeyebilmek için en önemli faktörler arasında olduğu unutulmamalı.

Daha sonra kişinin geliri krediyi ödeyebilmek için aylık taksitlerin yüzde 50'sini geçmeyecek şartı aranmakta. Kişi çalışmıyorsa şayet bir gelir belgesi sunmak zorundadır. 

ÇALIŞMAYAN GELİRİ OLMAYAN GAYRİMENKUL SAHİPLERİ KREDİ ÇEKEBİLİRMİ?

Gayrimenkul sahipleri kredi kullanımında olumlu cevap alması anlamında hiç bir zorunluluk bulunmamakta. Özellikle mal beyanı yapan gayrimenkul sahiplerinin kendisine ait taşıt kredi kullanımda önü açabilen bir yoldur.

Mal sahipleri her hangi bir işe sahip değilse bankaların ipotekli kredi sistemi devreye girebiliyor. Krediyi kullanabilmek için kişi ve kişilerin gayrimenkulu bankaya ipotek ettirerek krediyi kullanma yönünde her zaman çıkış yoludur.

KREDİ SİCİLİ TEMİZ KEFİL İLE KULLANDIRILABİLİR

Kredi sicili temiz ve banka puanı yüksek kişinin yukarıda bulunan şartları sağlaması halinde krediyi kullanacak kişiye kefil olarak kredi kullanımında büyük bir pay sahibi olur. Diğer bir yöntem ise krediyi kullanacak kişinin banka müşterisi olarak sadık bir müşteri ve hesabı olması otomatik ödeme talimat vs gibi ürünleri kullanıyorsa kredi kullanımında büyük bir pay sahibi olacaktır.


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz