CHP Cumhurbaşkanı adayını 4 mayıs'ta açıklayacak

Cumhuriyet Halk Partisi 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusunun cevabını 4 mayıs tarihinde açıklaması ile öğrenilecek. Parti içinde bir çok isimin adaylık için parti genel merkezine ismini sunduğu ancak partinin üst düzey yöneticilerinin sıcak baktığı isimler arasında 2 kişi olduğu söyleniliyor.

01-05-2018


Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Tezcan CHP adayını 4 mayıs cuma günü saat 10:00 sularında Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda açıklayacaklarını bildirdi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan parti genel merkezinde düzenlenen basın toplasında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladı. Bülent Tezcan geçtiğimiz gün hayatını kaybeden 1 maden işçisinin iş cinayetine kurban gittiğini iş cinayetlerinin sayısını arttığını ve bunun önüne geçmek için hiç bir yaptırım yapılmadığını söyledi.

Tezcan, emeğin hak ettiği saygıyı gördüğü bir Türkiye ve dünya dilediklerini dile getirdi.

"CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK"

Tezcan 24 Haziranda yapılacak seçimlerde CHP'nin adayının açıklanması beklentisinde olduğunu ve bunun açıklanması öncesi parti içinde yaptığımız istişareler ile aldığımız karar netleşmesi üzerine 4 Mayıs Cuma günü açıklayacağız.

"Cumhurbaşkanı adayımız Türkiye'de bir yeni dönemde, yeni bir başlangıç olacak. Ben burada cumhurbaşkanı adayı ismi açıklamayacağım ama bir daha aday ne zaman açıklanacak sorularını bitireceğiz. Bütün planlamamızı yaptık. Cumhurbaşkanı adayımızı cuma günü saat 10.00'da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda büyük bir buluşmayla açıklıyoruz. Hazırlıklarımıza başladık, bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz." Tüm Türkiye'nin 4 Mayıs Cuma günü CHP'nin adayını öğreneceğini anlatan Tezcan, parti örgütlerinin heyecanla o günün hazırlığını yaptığını aktardı.

"Kulis bilgisi aramanıza gerek kalmasın diye ne zaman açıklanacağını şimdiden duyuyoruz." diyen Tezcan, "Cuma gününü bekleyin. Daha erken değil, daha geç de değil. Cuma günü saat 10.00'da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda cumhurbaşkanımız açıklanacak. Türkiye için hayırlı, uğurlu olsun, güzel şeyler yaşayacağız.


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz