Cumhurbaşkanı Erdoğan, Romanlar Buluşmasında Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de düzenlenen Millet Kültür ve Kongre Merkezinde Roman vatandaşlarla bir araya geldi.

11-04-2018


Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de düzenlenen Millet Kültür ve Kongre Merkezinde Roman vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında Esad Kabaklı hocanın Burdur’da kaza geçirdiğini belirterek. Biraz önce ameliyat oldu ve kendisiyle gece telefonla konuştuğunu ve durumu hakkında da Allah’tan şifa dilediğini belirtti.

Erdoğan konuşmasında şunları da söyledi. Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık hanıma çok teşekkür ediyorum benim doğduğum yere götürdüler. Görüyoruz ki oradan yalnızca doktor değil aynı zamanda Cumhurbaşkanı’da çıkıyor dedi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanlarla bir araya geldiği toplantıda tüm romanlara sevgi ve selamlarıı yolladıklarını ve onlarla muhabbetlerinin de çok uzun yıllara dayanmış olduğunu söyledi. Kendisinin de Kasımpaşa’da romanlar arasında büyüdük kağıttan top yaparak oynadık sokaklarda yuvarlandık ve onlarla aynı okula gitti. Aynı cami içerisinde birlikte omuz omuza ibadet ettik dedi.

Türkiye’de bugüne kadar hiç bu konuda ayrımcılık olmadı ve bundan sonra da buna müsaade etmeyeceğiz dedi. Evet bazı alanlarda hiç ayrımcılık yok olmuyor diyemeyiz ancak bunların sayısı oldukça az. İnsan bazen yoldan çıkabiliyor ve bu da dışarıya ancak bu şekilde yansıyor dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendilerinin İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde de romanlarla irtibat halinde olduklarını belirtti. Aynı mahallede büyümüş insanlar olarak bizler hep kucaklaştık ve onlarla helalleştik bir hiçbir zaman roman vatandaşlarımıza karşı Fransız kalmayacağız.

Erdoğan son olarak ise 2009 yılında 36 ilde romanların katılımıyla birlikte Roman Çalıştayı yaptıklarını belirtti.  


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz