Dünya'nın Lider Otomobil Markası BMW Yüz Binlerce Otomobili Geri Çağırıyor!

Dünya'nın hemen hemen her bir yanında markasını ve adını koruyan lider marka BMW 312 bin aracı geri çağırma kararı aldı. Kararın alınmasında en büyük sebeb şöyle...

09-05-2018


Dünya'nın hemen hemen her bir yanında markasını ve adını koruyan lider marka BMW 312 bin aracı geri çağırma kararı aldı. Kararın alınmasında en büyük sebeb şöyle...Otomobiller içerisinde markasını ve liderliğini elinde barındıran alman markası BMW 312 bin aracı geri çağırma kararı aldı. Kararın en büyük sebebi ise farklı modellerde bulunan bazı araçların seyir halinde birden motorun durması sistemlerin durma tehlikesi altında kaldığı için olduğu belirlendi.

 

Mart 2017 serisi araçlardan oluşan 1 Serisi, 3 Serisi, Z4 ve X1 modellerinin benzinli ve dizel motorlu versiyonları. Watchdog programında, araçların aniden durması ortaya çıktığı belirlendi. BMW geçen sene içerisinde de bu şekilde araç çağırma işlemi yapmıştı. Yaklaşık 36 bin 410 benzinli versiyonu olan araçları geri çağırmıştı.

Şirketin uzmanları geçen sene geri çağrılmaya katılmayan araçlarıda çağırarak sorunun ortadan tamamen kaldırılması öngörüldüğü bildirildi. BMW araç sahibi Mwape Kambafwile BBC'ye yaptığı açıklamada, BMW 3 Serisi arabasının, yolda seyrettiği sırada tamamen durduğunu anlattı. Kambafwile, "O sırada otoyolda, ailemle birlikte gittiğimi ve çok tehlikeli olabileceğini düşündüm" dedi.


Etiketler : #bmw   #araç çağırma   #motor durma   #sistem durma   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz