Emekliye Başbakan'dan Müjdeli Haber Geldi!

Sayıları Milyonları bulan emeklilere müjdeli haber Başbakan Binali Yıldırım yaptı. SSK ve Bağkur emeklilerini ilgilendiren müjdeli haberde detaylar şu şekilde...

30-04-2018


Emekilerin gelirini arttıracak 5 ana formül ile müjdeyi yapan Başbakan Binali Yıldırım aralarında memur ve emekli dernekleri konfederasyonu kesimlerinin gündeme taşınmasında önemli etken olmuşlardı.

Yapılan değerlendirme sonucunda emekliler için yapılan 5 formülde daha fazla emekli maaşı almak için açıklamalar geliyor. Temmuz ayında yapılacak 5'li iyileştirme paketi içinde daha önce yapılacak zam oranın 4 ila 5 arasında olması gereken zam oranı güncellenerek yüzde 8 veya 9 olabilir. 

Şuanda en düşük emekli maaşı 935.60 lira seviyesinde seyrederken Temmuz ayında bu maaşı 500 TL olan bir emeklinin maaşındaki yapılacak 8 veya 9 oranında olması durumunda 135 tl fark alacak.

Memur Konfederasyonun aldığı karar ile sözleşmeye bağlı olarak yapılacak Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödemesinin yapılması gerektiğini açıkladı. Bu konuda hükümet kanadından alınacak karar merak konusu durumunda ayrıca bu yapılacak ikramiye kararı SSK ve Bağkurluları kapsayacak şekilde olacağıda gelen bilgiler arasında.

2000 Yılı sonrası emekliler için intibak yasası Anayasa Mahkemesi Meclisi adres olarak gösterdi. Türkiye Emekliler Derneği, konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıdı. Meclis'ten yeni intibak yasası çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşları yeniden hesaplanacak, farklılıklar giderilecek. Önceki intibaktaki gibi 355 liraya varan zamlar söz konusu olabilecek..


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz