GENEL SEKRETERDEN KOMİK AÇIKLAMA; “HAVALAR HENÜZ SICAK DEĞİL”

Ağrı’da bugün servis edilen ‘Ağrı’da Sağlık Skandalı’ adlı haberi ülke genelinde geniş ses getirirken, olayla ilgili Kamu Hastaneler Genel Sekreterinden komik açıklamalar geldi.

12-06-2017


Ağrı’da bugün servis edilen ‘Ağrı’da Sağlık Skandalı’ adlı haberi ülke genelinde geniş ses getirirken, olayla ilgili Kamu Hastaneler Genel Sekreterinden komik açıklamalar geldi.

Yaklaşık 1 yıldır değişik dönemlerde arızalanan ve her arızalandığında aylarca yapılmayan Ağrı Devlet Hastanesi ameliyathanesi İklimlendirme ve havalandırma sisteminin yaptırmayan Genel Sekreter Vekili Ali Bulut, haber öncesi kendisini arayan gazetecilere ne söyleyeceğini bilemezken, yakın çevresi ile konuştuktan sonra olayı yalanlamak yerine gerçekle bağdaşmayan ve kurgu sözler söylemeyi tercih etti.  

Olayın doğru olduğunu kabul eden Genel Sekreter yaptığı pişkin açıklamada sistemin neden yapılmadığını anlatmak yerine ‘Ağrı'da daha havalar ısınmış değil, yelpaze yapılacak kadar içeriler sıcak değil” demiş.

Yani Genel sekreter kışın bozulan cihazı herhalde yazın kavurucu sıcaklarında yapmayı düşünüyordu. Ayrıca yapılan son ameliyatlarda bir çok hastanın enfeksiyon kaptığı iddialar arasında. Bunu başka bir haberimizde sizler için araştırıyoruz.

Peki soruyoruz Genel Sekreter Vekili, sistemi ve arızayı bırakıp havalar henüz o düzeyde değil demek neyin kafası

Çekilen 2 dakikalık görüntüde doktorun hemen yanında duran idari personeli doktorun görmediğini savunmak cehaletten başka nedir?

Bu milletin sağlığıyla oynayıp sonra bunu yalanlayamayıp bu komplodur demek seni vicdanen rahatlatır mı ?

Haber çıktıktan sonra hemen Diyadin’den getirilen cihazlarla bu sorunun çözüldüğünü belirtiyorsunuz o zaman adama sormazlar mı neden haber çıkmadan önce bu sistemi yaptırmadınız?

İnsanoğlu hangi göreve gelirse gelsin vicdanlı ve ahlaklı olmalıdır. Bu makamlar gelip geçicidir  ve kimseye baki değildir. Bu nedenle bir makam uğruna personeline iftira atmak yerine size yakışan olayın hataları ve ihmallerini ortaya koymaktır.

Yıllardır bitirilemeyen bir hastane inşaatı ortadayken, halkımız Erzurum yollarında ölürken, sizlerin ‘Havalar Henüz ısınmadı” demeniz bu halkla alay etmeniz anlamını taşıyor.

Olayın takipçisi olacağımızı belirtiyor yeni gelen bilgi ve belgeleri değerlendikten sonra Ağrı’da sağlığın düzelmesi adına bu haberlerin devam edeceğini ifade ediyoruz.

Şerif KARAOĞLAN


Etiketler : #GENEL   #SEKRETERDEN   #KOMİK   #AÇIKLAMA;   #HAVALAR   #HENÜZ   #SICAK   #DEĞİL   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Gazetelerimiz