Kılıçdaroğlu ve CHP’liler spor yapıyor

AK Parti’nin sempatik ve çalışkan yüzü Genel Başkan Yardımcısı, MKYK ve MYK üyesi Ravza Kavakçı Kan, ilk defa geldiği Ağrı’da herkesi kendisine hayran bıraktı.

19-06-2017


Güler yüzü ve cana yakınlığı ile Ağrılılarla selamlaşan Ravza Kavakçı Kan, özellikle bayanlarla yakından ilgilendi. ‘Gönül Sofrası’ programının ardından vatandaşlarla bir araya gelen Kavakçı Kan, Ağrılılardan büyük ilgi gördü. Ağrı’ya ilk gelişi olmasına rağmen vatandaşlarla çok kısa sürede iletişin sağlayan Kavakçı Kan, ramazan etkinlik alanında bayanlarla oturarak çay içti. Bizlerde kendisini takip ederek sizler için özel bir röportaj gerçekleştirdik

Ahmet Genç: Ağrı’ya ilk gelişiniz, Ağrı’yı nasıl buldunuz?

Ravza Kavakçı Kan:  Ağrı çok güzel tabi, bugün Kahramanmaraş Belediyemiz ile beraber geldik. AK Parti’nin Sivil Toplum Halkla İlişkiler Birimi’nin bir çalışması olan gönül köprüsü çalışması çerçevesinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak geldik. Dua ettik, orucumuzu açtık. Ağrı tabi çok kadim bir medeniyeti olan güzel bir şehrimizdir.  Ağrı 15 Temmuz’da dimdik duran bir şehrimiz, teröre prim vermeyen ve terörle mücadelede devletimizin yanında olan bir şehrimizdir. Onun için burada Ağrılı kardeşlerimizle böylesi bir Ramazan gününde bir arada olmak beni çok mutlu etti. Vatandaşlarımıza Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın selamlarını ilettik, inşallah onların selamlarını da geri götüreceğiz.

 

Ahmet Genç: Ülke gündeminde şu an Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşü var, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ravza Kavakçı Kan: Tabi mahkeme kararlarına saygılı olmak gerektiğini düşünüyorum. Hoşlanılmayabilir, beğenilmeyebilir, ama bu şekilde bir yürüyüşle bunu protesto edilmesi açıkçası pek anlaşılabilir bir şey değil.  Gönül isterdi ki 15 Temmuz sonrası birlik beraberlik ruhu devam etsin ve biz Mecliste hep beraber mücadele edelim. Adalet için yürüyoruz deniliyor, aynı zamanda 20 Temmuz’dan bir bahis var, Olağanüstü Hal’in ilk ilan edildiği ve yine CHP tarafından dile getirilen maalesef kontrollü darbe gibi saçma sapan 249 şehidimizin manevi ruhlarını zedeleyen bir söylem söz konusudur. Gönül isterdi ki mahkeme kararlarını protesto etmek yerine şehitlerimiz ve ülkemiz için beraber el ele verip çalışalım.  Ama tabi tercih onlarındır, spor yapmak önemlidir. Bu vesile ile spor yapmış oluyorlar, kendi bilecekleri iştir.

Ahmet Genç: Sizlerde yeni MKYK üyeliğine seçildiniz, hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti’nin başına geçmesi ile neler değişecek?

 

Ravza Kavakçı Kan: Tabi bizim için çok büyük bir şeref hem MKYK’da hem de MYK’da görev almak, Sayın Cumhurbaşkanımız partisinden belki teknik olarak uzakta, ama gönül olarak asla uzak değildi. Şimdi partisi ile bir arada olmasının önündeki engeli de 16 Nisan’da kıymetli halkımızın lütfedip Referandumunda ‘Evet’ oyu vermeleri ile o engelin kalkması ile beraber artık partisinin başında yer alıyor. Bizim işimiz hizmet, AK Parti’yi diğer hareketlerden farklı kılan şey, halkın, milletin sesine kulak verip onların istedikleri hizmetleri arttırarak gece gündüz çalışarak devam etmektir. Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanı olarak partisi ile buluşması ile biz çok daha motive olduk. Gece gündüz çalışıyorduk, şimdi o tempoyu daha da arttırarak Türkiye’yi 2023-2071 hedeflerine taşımak için çalışacağız inşallah.  


Etiketler : #Kılıçdaroğlu   #ve   #CHP’liler   #spor   #yapıyor   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Gazetelerimiz