Kayıp Muhtarı Ararken Kaybolan Çocuklar Bulundu

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 17 gün önce Kelkit Çayı yakınlarında kaybolan Muhtar Ayhan Cebe'yi arama sırasında 2015 yılında kaybolan çocukların cesetleri bulundu.

11-05-2018


Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 17 gün önce Kelkit Çayı yakınlarında kaybolan Muhtar Ayhan Cebe'yi arama sırasında 2015 yılında kaybolan çocukların cesetleri bulundu. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri HES göleti mazgallarında 2015 yılında kaybolan 2 çocuğun elbiseleri ve kemikleri bulundu. 10 Yaşındaki Bayram Erol'a ait olduğu belirlenen ayakkabı içinde çorap ve kemik parçaları bulundu.

DNA Testi için bulunan kemik parçası Ankara'ya DNA Testi sonuçlarının gelmesi beklendi. Sonuçların gelmesi ile birlikte bulunan kemik parçaları kaybolan 2 çocuktan biri olan Bayram Erol'a ait olduğu belirlendi.

Aileden kan örnekleri ile birlikte DNA Testine gönderilen kemikteki kan örneği uyuştu. Cesedin Bayram Erol'a ait olduğunun belirlenmesinin ardından acı haber aile bireylerine Tokat Valisi Ömer Torman tarafından verildi. Acı haberi alan aile anne ve baba sinir krizi geçirdi. Ambulans ile hastaneye kaldırılan acılı anne baba bunu beklemiyorduk biz onların kaybolmasından umutluyduk şimdi evimize kor gibi ateş düştü. Dayanılmaz bir acu bu buna dayanmak mümkün değil dedi.


Etiketler : #kayıp muhtar   #ayhan cebe   #bayram erol   #arama kurtarma   #jak   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz