Meteorolojiden Yağış Uyarısı

Meteoroloji İstanbulluları yağış konusunda uyardı. Son dönemlerde havaların bir hayli yüksek şekilde seyretmesi beraberinde de yazın hava sıcaklıklarının ne kadar olacağını düşündürmeye başladı. Ancak hava sıcaklıkları sürerken de meteorolojiden İstanbullu vatandaşları da üzecek olan açıklama geldi.

15-04-2018


Meteoroloji İstanbulluları yağış konusunda uyardı. Son dönemlerde havaların bir hayli yüksek şekilde seyretmesi beraberinde de yazın hava sıcaklıklarının ne kadar olacağını düşündürmeye başladı. Ancak hava sıcaklıkları sürerken de meteorolojiden İstanbullu vatandaşları da üzecek olan açıklama geldi. Yapılan tahminlere göre son hava durumunda İstanbul’da yeni haftadan itibaren güneşli hava yerini yağışlara bırakıyor.  İstanbullular bahar havasını da uzun zaman özlemiş ve güneşin kendini göstermesiyle birlikte sokaklara dökülmüşlerdi.  Yeni haftadan itibaren de yine bir yağışlı hava dalgası geliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Bugün İstanbul’da havanın parçalı bulutlu olması ve kuzey doğuda yer yer sis ve pus görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarına baktığımız da ise önemli bir değişikliğin yaşanmayacağı bildirildi. Mevsim normallerinde seyredecek olan havalar diğer bölgelerde ise mevsim normallerinin çok daha üzerine çıkacak.

YURT ÇAPINDA HAVA DURUMU

Türkiye geneli için konuşacak olursak doğu kesimlerde hava bulutlu Karadeniz bölgesinde ise yağış meydana geleceği tahmin ediliyor. Buna göre Rize, Artvin, Hakkari, Şırnak ve Van’da sağanak yağış etkili olacak.

Bu sabah saatlerinde ise sis görülmesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK

Sıcaklıklar konusunda çok fazla bir değişiklik olmayacak Marmara bölgesinin doğusu ve Karadeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredecek. Diğer bölgelerde ise normalin üzerinde bir sıcaklık görülecek.

Yurt genelinde ise genellikle kuzeyli Akdeniz kıyılarıyla birlikte Doğu Anadolu güneydoğusunda batı ve güney batıda hafif orta kuvvette rüzgar görülecek.A


İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Hakan OKUYAN

Hakan OKUYAN

Adaylar ve Hedefler
Mevlüt KARAKAYA

Mevlüt KARAKAYA

Ramazan Ayı ve Siyaset

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Gazetelerimiz